Denné svietenie nehľadajte v zákonoch, ale predovšetkým v jemu vlastných výhodách!
Denné svietenie na automobiloch vstúpilo u nás do platnosti v roku 2009. Za toto obdobie sa veľa zmenilo ohľadom technických vymožeností, dizajnu a rôznych doplnkových vlastností. Momentálne je situácia taká, že keď sa spomenie denné svietenie, väčšina užívateľov si ho dáva do súvislosti s technológiou LED. Netreba sa tomu ani čudovať, pretože ich nespočetné množstvo výhod zatieni všetky malé negatíva. Tých je naozaj len minimálne. Pre denné svietenie sa vôbec nemusíte rozhodovať. Tak je to zákonom dané a ako užívatelia áut máme na výber len konkrétny typ svietidiel. Všetci máme aj tak spoločné to, že na cestách je nám najdôležitejšia bezpečnosť a absolútna viditeľnosť. Inak sa ani jazdiť nedá…
Nepotrebujete denné svietenie „na stopkách“, ale čo najkvalitnejšie modely!
Ďalej musíme spomenúť aj to, že či už ide o povinný alebo doplnkový sortiment pre vozidlá, pri výbere rozhodujú aj ďalšie kritériá. Dôležitý je príjemný dizajn, čo možno najväčšie zníženie spotreby energie a pohonných hmôt. To nás ako vodičov baví na tom najviac! Preto ak denné svietenie na svojom aute vybavíte klasickými halogénovými žiarovkami, nemôže byť reč o takých perfektných výhodách ako pri LED.
Za volantom nikdy nemyslite len na seba a svoje pohodlie!
Podľa odborníkov práve denné svietenie s led-kami vydrží vo viacerých prípadoch oveľa dlhšie ako samotný automobil. Za predpokladu, že svoje auto používate dennodenne, a to na rôzne dlhých trasách, netreba ďalej váhať. Finančné náklady sú pri kvalitnejších modeloch vyššie, ale postupne sa vám investície vrátia v rôznych podobách. Denné svietenie LED podporuje dobrú viditeľnosť, ktorou neohrozujete vodičov pred vami. Pri výbere modelov pre denné svietenie je ideálne upriamiť pozornosť na modely s bielym osvetlením a teplotou približne 6000 K. Denné svietenie na princípe tejto špičkovej technológie sa po naštartovaní vozidla automaticky zapína. Aj s touto výhodou sa spájajú finančné úspory, hlavne ako prevencia proti pokutám. Takéto „preventívne“ opatrenia nie sú vôbec na škodu a zvlášť, ak ide o bezpečnosť a ľudský život.